Çocuk Değerlendirmede “İLK GÖRÜŞME” Eğitimi

Çocuk Değerlendirmede “İLK GÖRÜŞME” Eğitimi

SON BAŞVURU TARİHİ (15 Eylül) 

PADEM Psikoloji Organizasyon Merkezince düzenlenen “Çocukların Psiko-Pedagojik Değerlendirilmesinde İlk Görüşme” başlıklı eğitim 16 Eylül 2012′de yapılacak. “Vaka Paylaşımlı Bir Atölye Çalışması”  olarak düzenlenecek olan eğitimin içeriği, katılım koşulları ve diğer konular hakkında PADEM Psikoloji’den yapılan yazılı açıklamada şu ayrıntılara yer verildi.


Amaç:

Katılımcılara, çocuk ve ergenlerle çalışırken değerlendirme esnasında dikkat edilmesi gereken teknik detaylara yönelik farklı bir bakış açısı kazandırmak. Alanda çalışırken ihtiyaç duyacakları empati ve yaratıcı özelliklerinin farkına vardırmak ve böylece değerlendirme sürecinde interaktif olarak rol alabilmeleri amaçlanmaktadır.

Bu Çalışma, Alanda Çalışan Uzmanların, Çocuk Değerlendirmesi Yaparken Kullanabilecekleri Yöntemler ve Değerlendirme Sürecinin Önemli Detaylarını Görmenize Yarayacak Pratik Bilgileri Sunan Vaka Paylaşımlı Bir Atölye Çalışmasıdır.

Hedef Kitle:

Alanda çalışan psikologlar, psikolojik danışmanlar, sosyal hizmet uzmanları, çocuk gelişimi, alanında çalışan ve bu branşlar da eğitimine devam eden lisans & lisansüstü üniversite öğrencileri çalışmaya katılabilirler

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ 

PROGRAM DETAYLARI :

10:00- 12:30

Çocuk Değerlendirmenin Genel Esasları

 

 • Görüşmenin Amacı
 • Çocuk ya da Ergenle İlk Görüşme
 • Aile İle Görüşme-Anamnez Alma
 • Çocukta Anamnez Alma  (Örnek Anamnezler)

 

12:30 – 13:30

Öğle Yemeği

13:30 – 17:00

Çocuğun Akademik ve  Psiko-Pedagojik Değerlendirmesi

 

 • Çocuk Değerlendirmede Kullanılan Yöntemler Vaka Örnekleri
 • Çocukluk Ya da Ergenlikte Tanısı Konan Bozuklukların Vaka Örnekleri İle Psiko-Pedagojik Değerlendirilmesi
 • Öğrenme Bozuklukları,
 • Yangın Gelişimsel Bozukluklar,
 • Konuşma Bozuklukları,
 • DEHB,
 • Davranım Bozukluğu,
 • Okul Fobisi,
 • Alt Islatması,
 • Ayrılma Kaygısı

 

17:00-17:30

Değerlendire ve Sonlandırma

YER: PADEM Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi, İSTANBUL

TARİH: 16 Eylül 2012 / Pazar

SAAT:  10:00- 17:30

KONTENJAN:  Eğitim kontenjanı 22 kişi ile sınırlıdır.

SERTİFİKA: Eğitim sonunda katılımcılara PADEM Psikoloji Aile Danışma ve Eğitim Merkezi onaylı Katılım Sertifikası verilecektir.

WORKSHOP LİDERİ:

Psikolojik Danışman Yusuf MENKİ

1998 yılında Gazi Üniversitesi Eğitimde Psikolojik Hizmetler (PDR) bölümünden mezun oldu.  Çalışma Alanı olarak çocukların değerlendirilmesinde testlerin kullanılması, öğrenme güçlüklerinin tespiti ve Çocuk Odaklı Aile Danışmanlığı, Özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin tespiti, Sınav Kaygısı, konularında çalışmaktadır.

Çocuk değerlendirmede kullanılan testlere özel ilgi gösterdiği için bu alandaki eğitim programlarına katılmaya çalışmaktadır.  Evli ve iki çocuk babasıdır.

Uyguladığı Testler:

Wisc-r, Denver Gelişim Tarama Testi, St. Binet, Leiter, Colombia Zihin Olgunluk Testi, AGTE (Ankara Gelişim Tarama Envanteri) Gessell Gelisim Testi,Peabody Kelime Anlama Testi, Metropolitan  Okul Olgunluğu Testi  ,Porteus Labirenti Zeka Testi ,Catell 2A-3A Zeka Testi , Kohs Küpleri Zeka Testi ,Goodenough Zeka Testi , Bender –Gestalt Testi,   TKT(5-7),TKT(7-11),TYT(6-8), Stroop Testi, İşaretleme Testi, SAYI Dizisi Öğrenme Testi

Meslekte Özel İlgi Alanı:

Çocukların değerlendirilmesi, Psikolojik Testler, Nöropsikoloji ve Nöropsikolojik Testler,  Öğrenme güçlükleri, dikkat eksikliği, eğitsel tanılama ve aile çalışmaları, Okul Öncesi Çocukların değerlendirilmesi

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ  


ÖDEME BİLGİLERİ:

GARANTİ BANKASI BULVAR ŞUBESİ

PADEM Psikoloji adına: 745-6299046 nolu hesaba

IBAN NO: TR 13 0006 2000 7450 0006 2990 46


Adres ve İletişim

PADEM (Psikoloji Aile Danışma ve Eğitim Merkezi)

Tercüman Sitesi A-2 Blok Kat:1 Daire No: 6 (Vatan Bilgisayar Yanı) Cevizlibağ / İstanbul

Telefon : 0 212 416 35 29 GSM: 0 507 500 23 43

ÖZEL KOŞULLAR:

- Bankaya ödeme yaparken katılımcı isminin belirtilmesi gerekmektedir.

- ATM’den ödeme durumunuzda ödeme yaptığınız anda 0212 416 35 29, 0507 500 23 43 numaralı telefonlarımızdan lütfen bilgi veriniz. (Ad Soyad ve TC Kimlik gibi bilgileriniz ATM ödemelerinizde gözükmemektedir.)

- Ödemenizi yapmanız durumunda infopadem@gmail.com e-mail adresine veya ilgili telefon numaralarına ödeme bildirimi yapınız.

- Ücretin tamamı yatırılmadan yapılan kayıtlar ön kayıt hükmündedir.

-  Eğitim içeriğinde belirtilen son kayıt tarihine 7 gün kala  eğitime katılım iptali ve eğitim ücreti iade talepleri kabul edilmeyecektir.

- Herhangi bir sebepten ötürü, eğitime katılamayan kursiyer bu hakkını başka bir tarihte düzenlenecek olan kursa katılmak sureti ile saklı tutar.

- PADEM Psikoloji hiçbir neden belirtmeksizin kursu iptal etme hakkını saklı tutar. Kursun iptal edildiği tarihten sonra ödemelerini yapmış olan katılımcıların ücretleri iade edilir.

- PADEM Psikoloji, kursların iptal edilmesi durumunda katılımcıların uğrayacağı ulaşım, konaklama ve diğer hiçbir zarardan sorumlu değildir.

Soru, görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.


2 + = 4