Çocuk Zeka ve Gelişim Testleri Eğitimi

Çocuk Zeka ve Gelişim Testleri Eğitimi

Amaç:

Bu eğitim sonrasında alanda çalışan uzmanların, eğitimi verilen yedi (7)  farklı testi uygulayabilecek konuma gelmeleri ve raporlamayı tam olarak öğrenmeleri amaçlanmaktadır.

Eğitimi  Verilecek  Testler

EĞİTİME BAŞVUR

CATTELL 2-A: Bu test R.B. Cattell tarafından geliştirilmiş ve Türkçe uyarlaması Bağlan Toğrol tarafından yapılmıştır.  Zekânın soyut alandaki işlevini saptamaya yarayan bir zekâ testidir. 7,5 yaşla başlayıp lise mezunu olmuş yetişkinlere uygulanabilir. 4 alt bölümden oluşur. Kültürden bağımsız olan Cattell Zeka Testi tüm toplumlara uygulanabilir.

CATTELL 3-A: Cattell  2-A ile aynı formda olan bir zeka testidir. Yalnız üniversite mezunlarına uygulanır.

KENT E-G-Y: 6-14 yaş arasındaki bireylerin zekâsını ölçmeye yarar. Bilgiye ve dile dayanan sözel bir testtir. Süre sınırlaması yoktur.

GESELL : 3-7 yaş arasındaki gruba uygulanmaktadır. Daha çok ilkokul öncesi dönemde uygulanır. Kolaydan zora doğru sıralanmış 7 şekilden oluşur. Çocuklarda motor beceri, görsel algı, görsel hafıza, el-göz koordinasyonu, küçük kas becerilerini ölçer. Kısa süreli hafızayı değerlendirir.

PEABODY: Çocuğun alıcı dil gelişimi ölçmeye yarayan bir testtir.  2,5-18 yaş arasındaki bireylere uygulanmaktadır.

BENTON GÖRSEL HAFIZA: 8 yaş üzeri bireylere uygulanabilen, bireyin dikkat, algı ve bellek durumuna dair bilgi verebilen, dikkat eksikliğinin tespit edilebildiği bir dikkat ve algı testidir. Beyin hasarlı olan kişilerde de uygulanabilir.

PORTEUS LABİRENTLERİ: S.D.Porteus tarafından geliştirilmiş ve Bağlan Toğrol tarafından Türkçeye uyarlanmıştır. Bu test hem 7-14 yaş arasındaki bireylere, hem de yetişkinlere uygulanabilir. Zekânın planlama ve genel yeteneğini belirlemek amacıyla kullanılmaktadır. 12 labirentli kartlardan oluşmaktadır. Süre sınırlaması yoktur.

EĞİTİME BAŞVUR

Eğitim Tarihi:

02 Mart 2014 Pazar        Saat: 10.00 – 17.00

Eğitim Yeri    : 

PADEM Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi

Tercüman Sitesi A-2 Blok Kat: 1 Daire No: 6 Cevizlibağ / İstanbul (Vatan Bilgisayar Yanı)
Tel       : 0 212 416 35 29  -  GSM    : 0 507 500 23 43

 Eğitim Sorumlusu     : 

Uzman Psikolog Reyhan ALGÜL

İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunu olan Reyhan ALGÜL, Uygulamalı Psikoloji alanında yüksek lisansını tamamlayarak uzmanlığını almıştır.  Sağlık Bakanlığı- Psikolojinin Tıbbi Uygulamalarda Kullanımı Sertifikasına sahip olan ALGÜL Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca onaylı Aile Danışmanlığı eğitini tamamlamıştır. Mezuniyetinde beri çeşitli özel hastanelerde görev almış ve halen hastanelerde Psikolog olarak çalışmasını sürdürmektedir.

Hastane ortamında yürütmüş olduğu görevi gereği bir çok testin uygulama ve yorumlama yeterliliğine sahip olan ALGÜL başta İstanbul, Ankara, İzmir olmak üzere pek çok ilde Psikolojik Testler ve Klinik İlk Görüşme eğitimleri vermektedir. “Erkeğin Sözü” adında basılmış bir kitabı bulunmaktadır.

 KİMLER KATILABİLİR?

Çocuk Gelişim Uzmanları, Okulöncesi/Anaokulu Öğretmenleri, Özel Eğitim Uzmanları, Psikologlar, Psikolojik Danışmanlar, Rehber Öğretmenler, Sosyal Hizmet Uzmanları ve Bu Branşlarda Eğitimine Devam Eden Lisans&Lisansüstü Öğrencileri

 Verilecek Belge        :  Eğitim sonunda PADEM Psikoloji onaylı Katılım Sertifikası verilecektir.

Kontenjan                   : 24 kişi ile sınırlıdır.

EĞİTİME BAŞVUR

TEST MATERYALLERİ ÜCRETSİZ VERİLECEKTİR

*Lisans öğrencilerine %10 indirim yapılmaktadır.
**Gruplara %10 indirim uygulanmaktadır.
***İndirim oranlarından yalnızca birisi kullanılabilmektedir.

GARANTİ BANKASI BULVAR ŞUBESİ
PADEM Psikoloji adına
Hesap No: 745-6299046
IBAN NO: TR 13 0006 2000 7450 0006 2990 46

BANK ASYA ZEYTİNBURNU ŞUBESİ
PADEM Psikoloji adına
Hesap No: 3986125-1
IBAN NO: TR 440020800059039861250001
Eğitim süresince yapılacak ikramlar ücretsizdir.

EĞİTİME BAŞVUR

 BİLGİ:

 • Bankaya ödeme yaparken katılımcı isminin belirtilmesi gerekmektedir.
 • ATM’den ödeme durumunuzda ödeme yaptığınız anda 0212 416 35 29, 0507 500 23 43 numaralı telefonlarımızdan lütfen bilgi veriniz. (Ad Soyad ve TC Kimlik gibi bilgileriniz ATM ödemelerinizde gözükmemektedir.)
 • Ödemenizi tamamladıktan sonra infopadem@gmail.com e-mail adresine veya ilgili telefon numaralarına ödeme bildirimi yapınız.
 • Ücret yatırılmadan yapılan kayıtlar ön kayıt hükmündedir. Eğitime başlamadan önce ön kayıt bedeli ya da ücretin tamamının yatırılması gerekmektedir.
 • Eğitim başlama tarihine bir hafta kala eğitime katılım iptali ve eğitim ücreti iade talepleri kabul edilmemektedir.
 • Herhangi bir sebepten ötürü, eğitime katılamayan kursiyer önceden bilgi vermek kaydıyla bu hakkını başka bir tarihte düzenlenecek olan eğitime katılmak sureti ile saklı tutar.
 • PADEM Psikoloji hiçbir neden belirtmeksizin eğitimi iptal etme hakkını kendinde saklı tutar. Eğitim iptalinde ödemelerini yapmış olan katılımcıların ücretleri iade edilir.
 • PADEM Psikoloji, eğitimlerin iptal edilmesi durumunda katılımcıların uğrayacağı ulaşım, konaklama ve diğer hiçbir zarardan sorumlu değildir.

4 yorum

 1. aysel 29 Ocak 2014 at 12:48 - Reply

  sosyal hizmetler ve danışmanlık önlisans mezunuyum 16 yıl dır da özel bir anaokulunda sınıf öğretmenliği yapmaktayım eğitime katıla bilirmiyim.saygılarımla

 2. Emine 29 Ocak 2014 at 17:28 - Reply

  Merhaba Aysel Hanım,Çocuk Zeka ve Gelişim Testleri Eğitimine başvurunuzu yapabilir eğitime katılabilirsiniz.İlginiz için teşekkürler.

 3. mustafa 30 Ocak 2014 at 12:35 - Reply

  İzmir ili için bu tür etkinlikler ne zaman ve nerede yapılmaktadır. Teşekkürler

  • Ahmet DURU 30 Ocak 2014 at 13:05 - Reply

   Eğitim İzmir takvimi içerisinde de yer alacak. Tarihi iki hafta içerisinde siteden ilan edilecektir.

Soru, görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.


9 − = 5