Zeka ve Gelişim Testi Uygulamaları

Zeka ve Gelişim Testi Uygulamaları

Zeka testleri bebek ve çocukların gelişim seyrini takip etmede uzman ve ailelere hayati önemi olan bilgi ve sonuçlar sunabilme kapasitesine sahip veri toplama araçlarıdır.

Çocuğuna zeka testi uygulayan bir aile ile uygulamayan aile arasında önemli avantaj farklılıkları vardır. Çocuğunun zihinsel gelişimini bilen bir aile erken önlem almada, telafi eğitimleri için olanaklar sunmada, beceri ve yeterlilikleri doğrultusunda ilgili alanlara yönlendirmede çerçevesi belirgin bir yol haritasına sahip olmuş olur.

Bireyin zekâsı hakkında güvenilir bir fikir edinmenin yolu, bireyi çözümü yüksek zihni işlemlerin kullanılmasını gerektiren problemlerle karşı karşıya getirmek ve bireyin yaptıklarını objektif olarak saptamaktır. Bunu yaparken uygulamayı yapacak uzmanların ilgili testle ilgili eğitim almış olmaları ve deneyimli olmaları hayati önem arz eder.

Kurumumuzda Zeke ve Gelişim testi uygulayan uzmanlar, Milli Eğitim Bakanlığı, TPD, UPD ve Gelişimsel Çocuk Nörolojisi Derneği uygulayıcı yeterlilik sertifikasına sahip uzmanlardır.

Zeka ve Gelişim Testi Uygulamaları

Kurumumuzda Uygulanan Diğer Testler

Benton Görsel Bellek Testi
Porteus Labirentleri Testi
Cattel Zeka Testi
Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi
Metropolitian Okul Olgunluğu Testi
Rorschach Testi Projektif Testi
Conner’s Anne Baba Derecelendirme Ölçeği
Çocuklar İçin Depresyon Ölçeği
Beck Depresyon Ölçeği
Beck Umutsuzluk Ölçeği
Sosyal Destek Ölçeği
Sınav Kaygısı Ölçeği
Stres Düzeyi Ölçeği Sosyal Uyum Ölçeği

Randevu Formu İçin Tıklayınız

8 yorum

 1. rulman 03 Kasım 2012 at 19:29 - Reply

  Bizi bilgilendirdiğiniz için ve ayrıca cocuk zeka testlerindeki başarınızdan dolayı sizi kutluyor
  başarınızın devamını diliyorum
  TEŞEKÜRLER

 2. nuray 26 Şubat 2013 at 10:15 - Reply

  güzel bir site

 3. borsa 11 Eylül 2013 at 16:08 - Reply

  Çok güzel bir site, yararlı paylaşımlar için teşekkürler.

  • Aysel 11 Eylül 2013 at 18:33 - Reply

   Merhaba, Sizlerin geri bildirimleri ve önerileri bizim için çok değerli.Yapmış olduğunuz geri bildirim için teşekkür ederiz. Saygılarımızla

 4. yunus 06 Mart 2014 at 16:47 - Reply

  21 Yasindayim zekami test ettirmek istiyorum ve psikolijik destek almak istiyorum ne yapmaliyim

 5. TUBA 25 Nisan 2014 at 18:45 - Reply

  MERHABALAR 2010 TEMMUZ DOĞUMLU KIZIMA ZEKA TESTİ YAPTIRMAK İSTİYORUZ.1 YAŞINDAN BERİ FARKETTİĞİMİZ BİR TAKIM ŞEYLER VAR.BİR AİLE DOSTUMUZ ÜSTÜNZEKALILAR ÖĞRETMENİ VE EN KISA ZAMANDA TEST YAPTIRMAMIZI ÖNERDİ.BUNUNLA İLGİLİ NASIL BİR YOL İZLEMEMİZ GEREKİR.

 6. Hümeyra 01 Mayıs 2014 at 13:26 - Reply

  Istanbul’da açılan kursları haber vermenizi istemiştim ve her kursun zamanını mesajladigınız için teşekkür ederim.. Bir ricam olacak, ankara’ya taşındık ve ben bu kurs bildiri mesajlarini ankara’da açılanlardan haberdar olmak istiyorum.. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.. Teşekkürler..

 7. mehtap 18 Temmuz 2014 at 12:56 - Reply

  merhaba ismim mehtap 2010 doğumlu 4 yaşında bir oğlum var bilgisayar tablet gibi teknoloji ürünlerini çok iyi kullanıyor bu yaşına kadar hiç gelişim yada zeka testi yaptırmadık bize bu konuda yardımcı olursanız sevinirim bir de ücretini öğrenmek istiyorum şimdiden teşekkürler

Soru, görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.


8 − = 2