Psikoloji Eğitimleri kapsamında 16-17 Şubat tarihlerinde Ankara da düzenlenecek olan “Oyun Terapisi Eğitimi” nin ayrıntılarına ilişkin açıklamalar;

Oyun Terapisi Eğitiminin Amacı:

Oyun Terapisi eğitimi teori ve pratik olmak üzere iki gruba ayrılabilir. Eğitimin birinci günü daha çok oyun terapisinin teorik temelleri üzerinde durulacak ve bir sistem dahilinde incelenecektir. eğitimin 2. günü oluşturulacak etkinlikler ve canlandırmalar yardımı ile oyun terapisinin pratikte kullanımı üzerinde durulacaktır.

Çocukların konuşma dili oyundur, bu dili anlayabildiğimiz de çocukların duygusal dünyasına girebilir ve sorunlarına yardımcı olabiliriz. Çocuğun terapide oyun oynaması, bir yetişkinin terapi sırasında problemlerini konuşarak dışa vurmasına benzeyen bir süreçtir. Bu süreçte çocuklara duygusal sorunları ifade edebilmeleri için değişik türde birçok oyuncak sunulur. Çocuklara oyun terapi odasında kendilerini oyunlar yolu ile ifade edebilmeleri için fırsat yaratılır. Oyun Terapisi semineri uzmanların çocukları daha iyi anlamadaki bilgi ve becerilerini arttırmak amacıyla PADEM Psikoloji tarafından organize edilmektedir. Çalışmalarda oyun terapisi ile ilgili temel kavramlar ve teknikler sunulacaktır. Ayrıca, oyun terapisini daha etkili kullanabilmek için teori bilgilerinin yanında uygulamalı çalışmalara da yer verilecektir.

Oyun Terapisi Eğitiminin İçeriği:

 • 1. Oyun Nedir?
  2. Çocuk İçin Oyunun Önemi ve Yeri
  3. Çocukta Oyunun Gelişim Aşamaları
  4. Oyun Terapisi Nedir?
  5. Oyun Odası Nasıl Hazırlanmalıdır?
  6. Oyuncak Seçimi Nasıl Yapılır?
  7. Farklı Oyun Terapisi Yaklaşımları
  8. Oyuncakların Psikolojik Anlamları

Oyun Terapisi Teknikleri

 • Freudyen Oyun Terapisi
 • Carl Rogers Oyun Terapisi
 • Adlerian Oyun Terapisi
 • Yönlendirilmemiş Oyun Terapisi
 • Yönlendirilmiş Oyun Terapisi
 • Çocuk Merkezli Oyun Terapisi
 • Filial Terapi
 • Bilişsel Davranışçı Oyun Terapisi
 • Montessorie Oyun Terapisi
 • Uygulama örnekleri ve role playing
EĞİTİME ÖN KAYIT YAP

Eğitim Sorumlusu 

Yrd.Doç.Dr. Gizem AKÇAN

Lisans eğitimini ODTÜ Psikoloji Bölümünde Şeref Öğrencisi olarak tamamladı. Üniversite giriş sınavında aldığı derece nedeniyle TUBİTAK Üstün Başarı Bursu almıştır ve bursu halen devam etmektedir. Üniversite eğitimi sırasında ODTÜ İşletme  Bölümünde Girişimcilik programında yan dalını tamamladı. Lisans eğitimi sırasında Hollanda Groningen University’de Psikoloji Bölümü’nde 6 ay süreyle Erasmus programına katıldı. Üniversite eğitimi süresince İstanbul Pandost Derneği’nin düzenlediği Obsesif Kompulsif Bozukluk, Panik Bozukluk ve Depresyon konularında eğitim ve workshoplara katıldı. İstanbul Arel Üniversitesi Psikoloji Tezli Yüksek Lisans bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimi süresince Aile ve Çift Terapisi, Oyun Terapisi ve Lisrell Yapısal Eşitlik Modellemesi eğitimleri ve süpervizyonları aldı. Ayrıca, Kognitif Terapi ve Depresyon konusunda Dr. İstanbul Arel Üniversitesinde tamamladığı Klinik Psikoloji Doktora tezini ‘ Erkek Eşcinsellerde Erkek Eşcinsellerde Benlik Kavramının Netliği ve Mutlak Gerçek İhtiyacı Değişkenleri ile Problem Çözme ve Stres Belirtileri Değişkenleri Arasındaki İlişkinin İncelenmesi’ konusunda yaptı. İstanbul Arel Üniversitesi Psikoloji Bölümü ve Haliç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. Halen Bartın Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde Dr. Öğr. Üyesi olarak çalışmaktadır. Ayrıca, Uygulamalı Psikoloji Anabilim Dalı Başkanı, Psikoloji Bölüm Başkan Yardımcısı ve Bartın Üniversitesi Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Yer: 

ANEMON OTEL  

Kavaklıdere, Konur Sk. No:60, 06680 Çankaya
Telefon: (0312) 425 19 19

Tarih :

16 Şubat 2019 Cumartesi Saat: 09.00 – 17:30
17 Şubat 2019 Pazar Saat: 09.00 – 17:30

Kimler Katılabilir?

Çocuk ve Ergen Psikiyatristleri ve Asistanları, Çocuk Gelişim Uzmanları, Okul öncesi/Anaokulu Öğretmenleri, Özel Eğitim Uzmanları, Psikologlar, Psikolojik Danışmanlar, Rehber Öğretmenler, Sosyal Hizmet Uzmanları ve bu branşlarda eğitimine devam eden Lisans&Lisansüstü üniversite öğrencileri ile çocuklarla bireysel terapi ve danışmanlık yapan uzmanlar.

Sertifika ve Süpervizyon

* Eğitim sonunda PADEM Psikoloji onaylı Katılım Sertifikası verilecektir.

** Ayrıca isteyen katılımcılar altı ay içerisinde almış oldukları eğitime uygun olarak gerçekleştirdikleri Oyun Terapisi seanslarını videoya kaydederek gönderdiklerinde yapılacak değerlendirme sonrasında Uygulayıcı Yeterlilik Belgesi verilecektir.

*** İlerleyen dönemde Süpervizyon Eğitimi verilecek olup eğitim tarihleri ilan edilecektir.

Kontenjan:

Eğitim kontenjanı 50 kişi ile sınırlıdır.

Ücret : 780 TL

EĞİTİME ÖN KAYIT YAP

Not: Eğitim bedelinin 180 TL sini ön kayıt bedeli olarak yatırdıktan sonra kalan kısmı eğitim günü elden ödeyebilirsiniz.

*Eğitim ücretinin tamamını Psikoloji Marketinden (www.psikolojimarketi.com ) kredi kartı ile taksitle ödeyebilirsiniz.

**5 Kişi ve üzeri gruplara %10 indirim uygulanır.

*** Lisans öğrencilerine ( Açıköğretim Fakültesi Hariç) %10 indirim uygulanır. (Öğrenci belgesinin ibraz edilmesi gereklidir)

**** İndirimlerden yalnızca birisi kullanılabilir.

GARANTİ BANKASI MEYDAN ŞUBESİ (PADEM Psikoloji adına)

Hesap Numarası : 745 – 6298261
IBAN NO              : TR 62 0006 2000 7450 0006 2982 61

AÇIKLAMALAR

*Bankaya ödeme yaparken katılımcı isminin belirtilmesi gerekmektedir.
*ATM’den ödeme durumunuzda ödeme yaptığınız anda 0212 416 35 29, 0507 500 23 43 numaralı telefonlarımızdan lütfen bilgi veriniz. (Ad Soyad ve TC Kimlik gibi bilgileriniz ATM ödemelerinizde gözükmemektedir.)
*Ödemenizi tamamladıktan sonra egitim@padempsikoloji.com e-mail adresine veya ilgili telefon numaralarına ödeme bildirimi yapınız.
*Ücret yatırılmadan yapılan kayıtlar ön kayıt hükmündedir. Eğitime başlamadan önce ön kayıt bedeli ya da ücretin tamamının yatırılması gerekmektedir.
*Eğitim başlama tarihine 15 gün kaldığında eğitime katılım iptali ve eğitim ücreti iade talepleri kabul edilmemektedir.
*Herhangi bir sebepten dolayı, eğitime katılamayan kursiyer en az 5 gün önceden bilgi vermek kaydıyla bu hakkını bir yıl süreyle başka bir tarihte düzenlenecek olan eğitime katılmak sureti ile saklı tutar.
*PADEM Psikoloji hiçbir neden belirtmeksizin eğitimi iptal etme hakkını kendinde saklı tutar. Eğitimin iptali halinde ödemelerini yapmış olan katılımcıların ücretleri iade edilir.
*PADEM Psikoloji, eğitimlerin iptal edilmesi durumunda katılımcıların uğrayacağı ulaşım, konaklama ve diğer hiçbir zarardan sorumlu değildir.

PADEM PSİKOLOJİ SOSYAL MEDYA ÇEKİLİŞİ

PADEM Psikoloji eğitim kampanyası kuralları:

Kampanya 2019 ilkbahar döneminde düzenlenecek olan kampanyalar için geçerlidir.

Kampanya kapsamında, PADEM tarafından düzenlenecek Ocak- Haziran Döneminde gerçekleşecek olan sosyal medya üzerinden paylaşılacak olan her eğitim için 1 adet ücretsiz katılım kuponu hediye olarak verilecektir.

Kampanyadan yararlanmak için PADEM Psikoloji’nin Twitter ya da İnstagram hesaplarından en az birini kampanya süresince takip ediyor olunması gerekmektedir.

Kampanyayla ilişkili olan eğitim görselinde 3 meslektaşını etiketleyen ve ilgili eğitime katılım koşullarını karşılayan ruh sağlığı uzmanları yararlanabilecektir.

Çekilişler ilk başladığı tarihten 1 hafta süreyle geçerlidir. Sürenin bitimini takiben yapılacak olan kura çekilişiyle seçilen talihli belirlenecektir. Aynı gün sosyal medya hesaplarından açıklanacaktır.

Eğitim kuponu tanıtımı yapılan eğitimde kullanılmak üzere geçerlidir.

Kampanyaya dahil olan eğitimlerin yeterli katılım olmaması nedeniyle iptal olması durumunda hediye kuponu kazanan talihli, farklı tarihte yapılacak olan aynı eğitimde kullanılmak üzere devredilmektedir.

Her hediye için 1 asil 2 yedek üye belirlenecektir.

Eğitim çekilişini kazanan kişi eğitim kriter koşullarını karşılamadığı takdirde yedek talihliye devredilecektir.

Eğitim kuponları çekilişe katılanın ruh sağlığı uzmanı ya da öğrencisi olması durumunda (Mezuniyet belgesi, öğrenci belgesi karşılığında) teslim edilecektir. Kazananların açıklanmasını takiben 72 saat sürede belgelerin ibrazı gerekmektedir.  72 saat içinde Mezuniyet belgesi, öğrenci belgesi ibraz etmeyen kişi hediyeyi kazanmış olsa dahi hediyeyi kullanım hakkını kaybetmiş sayılır ve hediye aynı şartlarda yedek üyeye devredilir.

Kampanyaya PADEM psikoloji imtiyaz sahipleri ve çalışanları katılamaz.

Eğitim kuponları başka birine devredilemez.

Hediye kuponları nakit olarak talep edilemez.

Her bir kişi çekilişte 1 hediye kazanabilir.

Hediye eğitim kuponları tek kullanımlıktır.

Kampanya şirket adına fatura talep edilen kurumsal satışlarda geçerli değildir.

Kampanya kapsamında değişiklik yapma hakkı PADEM Psikoloji’ye aittir.