YENİ DÖNEM EĞİTİMİNE BAŞVUR

Psikoloji Eğitimleri kapsamında İstanbul da düzenlenecek olan “BDT Yaklaşımıyla Obsesif Kompulsif Bozukluk Tedavisi Eğitimi” nin ayrıntılarına ilişkin açıklamalar;

Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği (KDTD) kurucusu, ilk başkanı ve ilk eğitim programlarının yürütücüsü Prof. Dr Perin YOLAÇ tarafından yürütülecek olan Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitim Programı BDT hakkında genel bilgiler,  Klinik Görüşme Teknikleri ve Uygulamalı Beceri Eğitimi, Depresyon, Panik Bozukluk, Obsesif Kompülsif Bozukluklar, Travma Sonrası Stres Bozuklukları ve Sosyal Kaygı Bozukluklarının Tedavisini kapsayacak şekilde hazırlanmıştır.  Her modül de yer alan konular çeşitli rol oynama uygulamaları ve konu ile ilgili görseller ile desteklenerek katılımcılara anlatılacaktır. Katılımcıların modüller sonrasında modül içeriğine ilişkin BDT yönelimli tedavi metodunu süpervizyon altında uygulayabilir duruma gelmesi amaçlanmaktadır.

Prof. Dr. Perin YOLAÇ tarafından yürütülen Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimleri The European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT) ve Academy of Cognitive Therapy (ACT) eğitimleri paralelinde olup Türk hastalarıyla uyumlu BDT modifikasyonlarını içermektedir. Bu eğitimler EABCT ve ACT sertifika programlarına destek olacak niteliktedir. EABCT `nin belirlediği koşullar için; http://eabct.eu , ACT`nin belirlediği koşullar için; www.academyofct.org adreslerini ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

Bilişsel Davranışçı Terapi Yaklaşımıyla OBSESİF KOMPÜLSİF BOZUKLUK Tedavisi Eğitimi (12 Saat) 

  • Vakayla rapport kurma özellikleri, BDT formülasyonu
  • Seansların yapılandırılması ve hedeflerin belirlenmesi
  • Ev ödevleri ve uygulamalar, uygulamadaki sorunlar
  • Vaka paylaşımı

Eğitim Yeri   : The PARMA Otel Taksim / İstanbul

Eğitim Tarihleri :

25 Şubat 2017 –  Saat : 10:00 – 17:00

26 Şubat 2017 –  Saat : 10:00 – 17:00

NOT: Eğitimler Belirtilen Tarihlerde Sabah Saat 10:00 İtibari İle Başlayacak ve Günlük 6 Akademik Saat Olarak Yürütülecektir.

YENİ DÖNEM EĞİTİMİNE BAŞVUR

Eğitim Sorumlusu: 

Prof. Dr. Perin YOLAÇ 

Prof. Dr. Perin YOLAÇ master ve doktora eğitimini Hacettepe Psikoloji Bölümünde tamamlamıştır.  1972’de tamamladığı master eğitimi “Davranışçı Ekol” temellidir.  Doktora eğitimini 1978’de tamamlayan, Dr. YOLAÇ davranışçı ekolde teorik ve uygulamalı eğitim alan ve bu ekolde uzmanlaşan bir terapist olarak Hacettepe Psikiyatri Bölümünde önceleri yarı zamanlı daha sonra tam zamanlı olarak hizmet vermiştir.  Eğitimini master ve doktorada Hacettepe Psikoloji bölümü kadrosunda görevli olan Dr. Miller, Dr. Broadbent, Dr. Feigenbaum ve sevgili hocası Dr. Işık  SAVAŞIR’dan almıştır. 1980’lerde kognitif terapi ekolüne artan ilgisi sonucunda Dr. Clark, Dr. Salkovskis  ve alanda tanınmış diğer kişilerin yurtdışındaki  workshoplarına katılmaya birkaç yılını vermiş, 1989’da ise Kognitif eğitiminin yeterliliğini sınamak üzere Ottawa, Kanada’ya gitmiştir.  Ottawa’da BDT yönelimli iki üniversite kliniğinde depresyon hastaları ve yeme bozuklukları hastalarıyla BDT yönelimli terapi gruplarını yönetmiş ve kendisine klinik psikoloji internlerinin süpervizyon görevi verilmiştir.  Bu arada tanıştığı ve eğitim aldığı Dr. Meichembaum kendisini Türkiye’de Kognitif ve Davranışçı Terapiler Derneğini kurmaya teşvik etmiştir. Derneği Dr. Sungur’la birlikte kurmuş ve ilk eğitim programlarını ve başkanlığını yürütmüştür. Aldığı  BDT eğitimi ACT ve EABCT eğitimleri paralelinde olup Türk hastalarıyla uyumlu BDT modifikasyonları 40 yıllık mesleki  deneyimini içermektedir.  Kendisi EFPA tarafından klinik psikolog çalışma lisansı ve yeterlilik belgesi vermeye yetkili kurulun Türkiye’deki üyelerinden birisidir.

Kimler Katılabilir?

Alanda çalışan veya çalışmak isteyen Psikolog, Psikiyatrist, Psikolojik Danışman ve bu alanlarda yüksek lisans yapan tüm öğrenciler katılabilirler.

Verilecek Belge    

Tüm katılımcılara  eğitim sonunda PADEM Psikoloji onaylı tamamlanan modüle ilişkin Katılım Belgesi verilecektir.

Kontenjan: 40 kişi ile sınırlıdır.

Toplu Ödeme İçin Lütfen Bize Ulaşın…

Not: Eğitim bedelinin 150 TL sini ön kayıt bedeli olarak yatırdıktan sonra kalan kısmı eğitim günü elden ödeyebilirsiniz.

*Eğitim ücretinin tamamını Psikoloji Marketinden ( www.psikolojimarketi.com ) kredi kartı ile taksitle ödeyebilirsiniz.

**5 Kişi ve üzeri gruplara %10 indirim uygulanır.

YENİ DÖNEM EĞİTİMİNE BAŞVUR

ÖDEME BİLGİLERİ 

GARANTİ BANKASI MEYDAN ŞUBESİ
PADEM Psikoloji adına
Hesap No: 745-6299046
IBAN NO: TR 13 0006 2000 7450 0006 2990 46

AÇIKLAMALAR

*Bankaya ödeme yaparken katılımcı isminin belirtilmesi gerekmektedir.
*ATM’den ödeme durumunuzda ödeme yaptıktan sonra 0212 416 35 29 yada 0507 500 23 43 numaralı telefonlarımızdan lütfen bilgi veriniz. (Ad Soyad ve TC Kimlik gibi bilgileriniz ATM ödemelerinizde gözükmemektedir.)
*Ödemenizi tamamladıktan sonra egitim@padempsikoloji.com e-mail adresine veya ilgili telefon numaralarına ödeme bildirimi yapınız.
*Ücret yatırılmadan yapılan kayıtlar ön kayıt hükmündedir. Eğitime başlamadan önce ön kayıt bedeli ya da ücretin tamamının yatırılması gerekmektedir.
*Eğitim başlama tarihine 15 gün kaldığında eğitime katılım iptali ve eğitim ücreti iade talepleri kabul edilmemektedir.
*Herhangi bir sebepten dolayı, eğitime katılamayan kursiyer en az 3 gün önceden bilgi vermek kaydıyla bu hakkını bir yıl süreyle başka bir tarihte düzenlenecek olan eğitime katılmak sureti ile saklı tutar.
*PADEM Psikoloji hiçbir neden belirtmeksizin eğitimi iptal etme hakkını kendinde saklı tutar. Eğitimin iptali halinde ödemelerini yapmış olan katılımcıların ücretleri iade edilir.
*PADEM Psikoloji, eğitimlerin iptal edilmesi durumunda katılımcıların uğrayacağı ulaşım, konaklama ve diğer hiçbir zarardan sorumlu değildir.

YENİ DÖNEM EĞİTİMİNE BAŞVUR