Psikoloji Eğitimleri kapsamında 1 Şubat 2020 – 3 Mayıs 2020 tarihleri arasında 6 Modül olarak İstanbul da düzenlenecek olan “Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitim Programı” nın ayrıntılarına ilişkin açıklamalar;

Dr. Selen AYAS BÜTÜN koordinatörlüğünde yürütülecek olan Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitim Programı (BDT) İstanbul’da gerçekleştirilecektir. Eğitim programı hakkında genel bilgiler; Klinik Görüşme Teknikleri ve Uygulamalı Beceri Eğitimi, Depresyon, Panik Bozukluk, Obsesif Kompülsif Bozukluklar, Travma Sonrası Stres Bozuklukları ve Sosyal Kaygı Bozukluklarının Tedavisini kapsayacak şekilde hazırlanmıştır. Her modül de yer alan konular çeşitli rol oynama uygulamaları ve konu ile ilgili görseller ile desteklenerek katılımcılara anlatılacaktır. Katılımcıların modüller sonrasında modül içeriğine ilişkin BDT yönelimli tedavi metodunu süpervizyon altında uygulayabilir duruma gelmesi amaçlanmaktadır.

AÇIKLAMA : Her modül Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitim Programı’nın bir aşaması olmakla beraber birbirinden bağımsız olarak da alınabilmektedir.

EĞİTİME ÖN KAYIT YAP

Bilişsel Davranışçı Eğitim Programı

Klinik Görüşme Teknikleri ve Uygulamalı Beceri Eğitimi ( 12 Saat) *1-2 Şubat 2020*

 

1.Bilişsel Davranışçı Terapi Yaklaşımının kısa tanıtımı ve okuma materyali önerileri ,gündelik yaşamımızda biliş-duygu-davranış ilişkilerimizi keşfetme

2. Psikoterapi sürecinin kapsamı, kuralları, tedaviyi etkileyen parametreler

 • a.Terapist özellikleri, danışan özellikleri
 • b.Terapötik bağ ve ittifak nasıl kurulur?
 • c.Sözlü, sözsüz iletişim becerileri
 • d.Empati becerisi ve ifadesi
 • e.Hastada tedaviye başlama ve sürdürme güdüsünü yönetme

3.BDT ‘de değerlendirme görüşmesi, hedef bilgiler ve vaka formülasyonu

4. BDT yaklaşımında kullanılan tekniklerin uygulamalı olarak tanıtımı

(Kuramsal sunum ve uygulamalı eğitim birlikte yürütülür, özellikle 2, 3 ve 4 maddeler rol oynama uygulamaları  şeklinde gerçekleştirilecektir.)

Bilişsel Davranışçı Terapi Yaklaşımıyla DEPRESYON Tedavisi Eğitimi (12 Saat) *22-23 Şubat 2020*

 • Vakayla rapport kurma özellikleri, BDT formülasyonu
 • Seansların yapılandırılması ve hedeflerin belirlenmesi
 • Ev ödevleri ve uygulamalar, uygulamadaki sorunlar
 • Vaka paylaşımı

Bilişsel Davranışçı Terapi Yaklaşımıyla PANİK BOZUKLUK Tedavisi Eğitimi (12 Saat) * 7-8 Mart 2020

Vakayla rapport kurma özellikleri, BDT formülasyonu

 • Seansların yapılandırılması ve hedeflerin belirlenmesi
 • Ev ödevleri ve uygulamalar, uygulamadaki sorunlar
 • Vaka paylaşımı

Bilişsel Davranışçı Terapi Yaklaşımıyla OBSESİF KOMPÜLSİF BOZUKLUK Tedavisi Eğitimi (12 Saat) * 21-22 Mart 2020

 • Vakayla rapport kurma özellikleri, BDT formülasyonu
 • Seansların yapılandırılması ve hedeflerin belirlenmesi
 • Ev ödevleri ve uygulamalar, uygulamadaki sorunlar
 • Vaka paylaşımı

Bilişsel Davranışçı Terapi Yaklaşımıyla SOSYAL KAYGI BOZUKLUĞU Tedavisi Eğitimi (12 Saat) *4-5 Nisan 2020*

 • Vakayla rapport kurma özellikleri, BDT formülasyonu
 • Seansların yapılandırılması ve hedeflerin belirlenmesi
 • Ev ödevleri ve uygulamalar, uygulamadaki sorunlar
 • Vaka paylaşımı

Bilişsel Davranışçı Terapi Yaklaşımıyla TRAVMA SONRASI STRES BOZUKLUĞU Tedavisi Eğitimi (12 Saat) *2-3 Mayıs 2020*

 • Vakayla rapport kurma özellikleri, BDT formülasyonu
 • Seansların yapılandırılması ve hedeflerin belirlenmesi
 • Ev ödevleri ve uygulamalar, uygulamadaki sorunlar
 • Vaka paylaşımı

Not: Eğitimler belirtilen tarihlerde sabah saat 10:00 itibari ile başlayacak ve günlük 6 akademik saat olarak yürütülecektir.

EĞİTİME ÖN KAYIT YAP

Eğitim Sorumlusu Dr. Selen AYAS BÜTÜN

Selen Ayas 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümü lisans eğitimini tamamladıktan sonra 2004 yılında İstanbul Üniversitesi Klinik Psikoloji Master programını,2010 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde de Doktora programını tamamlamıştır. Master programı sürecinde”Suç işlemiş ve Şizofreni Tanısı Almış Kişilerin Suç Tipleri, Suç İşleyiş Biçimleri, Kişilik Özellikleri” konulu, doktora programı sürecinde ise “Boşanma Sürecindeki Çiftlerin Evlilik İçi Çatışma Nedenleri ve Bu Çatışmaların Bireyler Üzerindeki Ruhsal Etkileri” üzerine tez çalışmalarını yapmıştır. Bakırköy Ruh Sinir Hastalıkları Klinik ve Poliklinik tecrübesi bulunmaktadır. ‘Çocuk Ruh Sağlığı Eğitimi, Çocuk Testleri Eğitimi, Yetişkinlere Uygulanan Objektif Testler’ eğitimlerini almıştır. 2001 yılında rehabilitasyon merkezinde uzman eğitimci psikolog olarak görev almıştır.

TAT – Rorschach Eğitimi ve Uygulaması– Yorumlaması, ÇAT ve Louissa Düss Testleri ve Klinik Yorumlaması, Çocuklar Uygulanan Objektif Testler (Bender Gestalt, Benton, Frostig, Goodenough, TKT, Metropolitan, Pebody, AGTE, Denver, Gessell, Porteus, Cattel 2A-3A) ve KBT Eğitimi almıştır. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Adroloji ABD Cinsel Fonksiyon Bozukluğu Polikliniğinde Psikoterapist olarak çalışmış daha sonra Psikolojik Danışmanlık merkezinde görev almıştır. Kendine ait danışmanlık merkezinde ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde çalışmalarına devam etmektedir. 2010 yılı itibariyle Arel Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak psikoloji bölümünde psikolojik testler dersi vermektedir. Çalışma alanları; Cinsel Fonksiyon Bozuklukları, Bilişsel Davranışçı Terapi Teknikleri, Gelişim Psikolojisi, AileTerapisi, Sosyal Psikoloji ve Adli Psikiyatri, Oyun Terapisidir. Psk. Dr. Selen Ayas, meslek uzmanlarına sertifikasyon eğitimleri veren Psikoloji Eğitimleri ve Terapileri Derneği kurucusudur

Kimler Katılabilir:

Alanda çalışan veya çalışmak isteyen Psikolog, Psikiyatrist, Psikolojik Danışman ve bu alanlarda yüksek lisans yapan tüm öğrenciler katılabilirler.

EĞİTİME ÖN KAYIT YAP

Sertifika:

* Tüm katılımcılara eğitim sonunda PADEM Psikoloji onaylı tamamlanan modüle ilişkin Katılım Belgesi verilecektir.

** Tüm Modülleri tamamlayan katılımcılara Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitim Programı Katılım Sertifikası verilecektir.

Eğitim Kontenjanı: 

40 kişi ile sınırlıdır.

Eğitim Yeri:

GÖNEN OTEL TAKSİM / İSTANBUL

Eğitim Ücreti :  800 TL (Modül Başı)

6 Modül Eğitim Toplu Ödeme Ücreti 3950 TL

(EĞİTİM ÜCRETİNİN 450 TL’SİNİ ÖDEYEREK KESİN KAYDINIZI YAPABİLİRSİNİZ.

KALAN TUTARI MODÜL BAŞINA 600 TL OLARAK  ÖDEYEBİLİRSİNİZ.)

EĞİTİM ÖN KAYIT ÜCRETİNİ ÖDEMEK İSTİYORUM

Kolay ödeme imkanlarından yararlanmak  için bize  ulaşın; 0 212 416 35 29 – 0 507 500 23 43 

TEK MODÜL ÖN KAYIT ÜCRETİ ÖDEMEK İÇİN  TIKLAYINIZ

Not: Modül başı ödemelerde eğitim bedelinin 200 TL sini ön kayıt bedeli olarak yatırdıktan sonra kalan kısmı eğitim günü elden ödeyebilirsiniz.

*Eğitim ücretinin tamamını Psikoloji Marketinden (www.psikolojimarketi.com ) kredi kartı ile taksitle ödeyebilirsiniz.

**5 Kişi ve üzeri gruplara %10 indirim uygulanır.

ZİRAAT BANKASI ZEYTİNBURNU ŞUBESİ (PADEM Psikoloji adına)
Hesap Numarası : 700-72313064-5003
IBAN NO : TR 1000 0100 0700 7231 3064 5003

EĞİTİME ÖN KAYIT YAP

AÇIKLAMALAR

* Bankaya ödeme yaparken katılımcı isminin belirtilmesi gerekmektedir.

* ATM’den ödeme durumunuzda ödeme yaptığınız anda 0212 416 35 29, 0507 500 23 43 numaralı telefonlarımızdan lütfen bilgi veriniz. (Ad Soyad ve TC Kimlik gibi bilgileriniz ATM ödemelerinizde gözükmemektedir.)

* Ödemenizi tamamladıktan sonra egitim@padempsikoloji.com e-mail adresine veya ilgili telefon numaralarına ödeme bildirimi yapınız.

* Ücret yatırılmadan yapılan kayıtlar ön kayıt hükmündedir. Eğitime başlamadan önce ön kayıt bedeli ya da ücretin tamamının yatırılması gerekmektedir.

* Eğitim başlama tarihine 15 gün kaldığında eğitime katılım iptali ve eğitim ücreti iade talepleri kabul edilmemektedir.

* Herhangi bir sebepten dolayı, eğitime katılamayan kursiyer en az 5 gün önceden bilgi vermek kaydıyla bu hakkını bir yıl süreyle  başka bir tarihte düzenlenecek olan eğitime katılmak sureti ile saklı tutar.

* PADEM Psikoloji hiçbir neden belirtmeksizin eğitimi iptal etme hakkını kendinde saklı tutar. Eğitimin iptali halinde ödemelerini yapmış olan katılımcıların ücretleri iade edilir.

* Eğitime kayıt yapılan tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de yüklendikleri sorumluluklarını kısmen yada tamamen yerine getirmelerini yada bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller (mücbir sebep; tabii afet, savaş, terör, mevzuat hükümleri, hayati öneme haiz sağlık problemleri, vefat olarak kabul edilir.) Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal yazılı/e-mail yolu ile bildirmekle yükümlüdür. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların yükümlülüklerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmaz.

* PADEM Psikoloji, eğitimlerin iptal edilmesi durumunda katılımcıların uğrayacağı ulaşım, konaklama ve diğer hiçbir zarardan sorumlu değildir.

* Başvuru formunu doldurarak müracaatta bulunanlar açıklamalarda belirtilen hususları kabul etmiş sayılırlar.