BAŞVURU FORMU

PADEM Öğrenci Kulübü, Psikoloji ve Psikolojik Danışmanlık-Rehberlik öğrencilerini mesleğe hazırlamak adına bilgilendirme ve iş birliği programıdır.

Ruh sağlığı profesyoneli olmak adına, kariyerini bu alanda ilerletmek isteyen psikoloji ve psikolojik danışmanlık-rehberlik bölümü öğrencilerine, bu program kapsamında bir dizi hizmet verilecektir.

Öğrenci Kulübü üyeleri, PADEM tarafından organize edilen kurs, bilgilendirme ve vakıa-film-kitap analizi toplantılarına katılma hakkını elde eder.

Program Ocak ayında başlar, Haziran ayının son haftasına kadar devam eder.  Başvuruda bulunmak isteyen öğrenciler PADEM Psikoloji’nin sitesinden başvuru formunu doldurur. Üyeler, toplanan veriler ışığında yapılan değerlendirmenin ardından mülakata çağırılan öğrenciler arasından seçilir.

PADEM Öğrenci Kulübü’nde öğrencilere sunulacak hizmetler:

PADEM Öğrenci Kulübü üyesi öğrenciler bu program dahilinde bir dizi hizmet ve kurs programından yararlanabileceklerdir.

Psikoterapi alanında deneyimli ruh sağlığı profesyonelleri tarafından verilecek olan seminer ve kurslar:

Bireylerin duygusal ve davranışsal sorunlarının çözümünü, ruh sağlıklarının geliştirilmesi ve korunmasını amaçlayan tekniklerin genel adı olan psikoterapi,  ruh sağlığı profesyonelleri adına uzun ve zorlu bir süreçtir. Bu sürece girmeden önce psikoterapi ekolleri ve uygulamaları ile ilgili bilgi sahibi olmak hem uzmanların bu sürece daha bilinçli girmesini sağlayacak hem de muhtemel hayal kırıklıklarını en aza indirecektir. PADEM Öğrenci Kulübü’ndeki öğrenciler için ayda bir farklı psikoterapi modelleriyle ilgili bilgilendirme toplantısı ve kursları düzenlenecektir.

PADEM bünyesinde yürütülen psikolojik danışmanlık ve psikoterapi çalışmaları hakkında bilgilendirme toplantıları ve danışanların izni dâhilinde seanslara katılım.

PADEM Psikoloji bünyesinde farklı yaş gruplarına yönelik (Çocuk-Ergen-Yetişkin-Çift) ‘psikolojik danışmanlık ve değerlendirme testleri’ hizmeti verilmektedir. PADEM Öğrenci Kulübü üyelerinin yürütülen bu hizmetlerin uygulamalarıyla ilgili bilgi sahibi olması sağlanacak, uygun görülen durumlarda (danışanların izni dahilinde) seanslara ‘gözlemci olarak’ katılımları mümkün olabilecektir.

Her ay düzenlenecek olan kitap ve film analizi söyleşilerine katılım.

Belirlenecek olan kitap ve filmlerle ilgili her ay bir oturum gerçekleşecek olup bu olguların analizi yapılacaktır. Üyelerin okudukları kitabın ya da izledikleri filmin karakterleriyle ilgili analiz ve yorumlama yaparak tahlil becerilerini geliştirmesi amaçlanmaktadır.

BAŞVURU FORMU