Panik Atak Atölyesi / İstanbul

Eğitim Programın Amacı

Panik atak yaşayanların çok önemli bir kısmı, ekonomik yükünün fazlalığı dolayısıyla, düzenli bir psikolojik danışmanlık (psikoterapi) desteğinden istifade edemiyorlar. Terapiye başlayanların önemli bir kısmı da, aynı gerekçe ile, terapilerini bırakmak zorunda kalıyorlar.

Bu atölye hem terapi sürecinin maddi yükünü hafifletmek, hem de grup dinamiğinin iyileştirici etkisinden istifade etmek amacıyla, Panik Atak Atölyesi’ni hayata geçirmek amacıyla oluşturulmuştur.

Bu Amaçla Panik Atak Atölyesinin Hedefi Sırasıyla:

  • Panik atağı tanıyabilmek,
  • Panik atağı yönetebilmek,
  • Panik ataktan kurtulabilmektir.
ÖN KAYIT YAPMAK İSTİYORUM

Eğitiminin İçeriği

4 günlük bir program dahilinde yürütülecek olan eğitimde aşağıdaki program esas alınacaktır.

1.MODÜL

Bu modülün temel hedefi, grup üyeleriyle tanışmak, bir grup dinamiği oluşturmak ve panik atağı kavramıyla ilgili kavramsal bir zemin oluşturmaktır.

Psiko-Eğitim Panik Atak Atölyesi’nin çok önemli bir ayağı olsa da atölye, bir ders anlatma, bilgi aktarma süreci değildir. Bu bağlamda, I. modül, katılımcıların bazı temel bilgileri kavramasının yanında, bilgiyi kişiselleştirmeyi de hedeflemektedir. Modülün sonunda katılımcılar, “Panik atak nedir?” sorusuna bir cevap bulabilecekleri gibi “Ben, panik atağımı nasıl yaşıyorum?” sorusuyla da meşgul olacaklardır.

2.MODÜL

İhtiyaç ve istek (beklenti) kavramlarının analizi, temel ihtiyaçlar kavramının analizi, şema (kişilik yapısı) kavramının analizi, üyelerin şema yaşantılarının değerlendirilmesi, mod kavramının analizi, üyelerin mod yaşantısının analizi şeklinde devam edecektir.

3.MODÜL

III. modülde, ilk iki modülde sergilediğimiz emeğin karşılığını görmeye başlıyoruz. Artık sahip olduğumuz farkındalıkla, bir panik atak anında neler yapabileceğimiz üzerinde duruyoruz. Bu bağlamda III. modülün hedeflerini şöyle sıralayabiliriz:

Bir panik atağın tetiklenmesini fark edebilme becerisi,

Panik atağa duygusal olarak müdahale edebilme becerisi,

Panik atağa bilişsel (düşünce alanında) müdahale edebilme becerisi

Panik atağa eylem olarak müdahale edebilme becerisi

Panik atak anında bedenimizi yönetebilme becerisi

4.MODÜL

Son modül,Panik atak yaşamadan, “Kendimiz olabildiğimiz bir hayat nasıl yaşanır?” sorusunu ele alıyoruz.Panik atağı bir rehber olarak görmeye çalışıyoruz ve ona hürmet ediyoruz; çünkü o bize, kendisiyle konuşmayı becerebildiğimizde, mutlu bir hayat için neye ihtiyacımız olduğunu söyleyecektir.

Bu modülün hedefleri şunlardır:

  • Tüm öğrenilenleri günlük hayata aktarmak
  • Panik atağı bir savunma mekanizması olarak ele almak
  • Savunma mekanizmalarıyla yüzleşme cesareti gösterebilmek
ÖN KAYIT YAPMAK İSTİYORUM

Eğitim Sorumlusu

Psk. Danışman Yusuf BAYALAN

Karadeniz Teknik Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü lisans mezunudur. Uzmanlık eğitimini İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji bölümün de master yaparak tamamladı.

Son yıllarda gittikçe önem kazanan psikoterapi ekollerinden Bilişsel Terapi Eğitimini Prof. Dr. Perin YOLAÇ’tan ve ISST (International Society Of SchemaSociety) tarafından onaylı Şema Terapi Eğitim ve süpervizyonlarını Psikiyatrist H. Alp KARAOSMANOĞLU’ndan aldı. Bin saatin üzerinde vaka deneyimine sahiptir. Yetişkin Psikolojik Danışmanlığı ve İlişki Danışmanlığı (Kadın Erkek İlişkileri) uzmanlık alanlarıdır. Çalışmalarına PADEM Psikolojik Danışmanlık Merkezinde devam etmektedir.

Yusuf BAYALAN’ın Çalışma Alanları Şunlardır:

Yetişkin psikolojik danışmanlığı;depresyon, panik atak, sosyal fobi, kaygı bozukluğu, obsesif kompulsif bozukluk, stresle mücadele, öfke yönetimi, özgüven sorunları, erkek eşcinselliği, kişisel gelişim çalışmaları, kişilik sorunları, şema terapi, yaygın anksiyete bozukluğu, ilişki danışmanlığı, aile ve evlilik danışmanlığı/terapisi, çift terapisi, nişanlılık problemleri, flört sorunları, aldatılma/aldatma , kıskançlık, ilişkilerde bağımlılık, terkedilme ve terkedilme korkusu, güvensizlik problemleri, ilişkilerde öz güven sorunları, boşanma süreciyle aktif başa çıkma.

ÖN KAYIT YAPMAK İSTİYORUM

Eğitim Kontenjanı;  9 kişi ile sınırlıdır.

Eğitim Yeri; Padem Psikoloji Bakırköy / İstanbul

Eğitim Tarihi:

17 – 24 – Mart 7 Nisan -14 Nisan 2019 tarihlerinde Pazargünleri gerçekleşecektir.

Saat: 15:00 – 18:00

Atölyenin Süresi

Atölye, haftada 3 seans ve her seans 50 dakika olmak üzere, 4 haftada, toplamda 12 seans olarak gerçekleşecektir.

Ücret : 472 TL

Not: Eğitim ücretini 

https://www.psikolojimarketi.com/urun/panik-atak-atolyesi-egitim-ucreti  Linki üzerinden online olarak ödeyebilirsiniz.

ÖN KAYIT YAPMAK İSTİYORUM

GARANTİ BANKASI MEYDAN ŞUBESİ (PADEM Psikoloji adına)

Hesap Numarası : 745 – 6298261
IBAN NO              : TR 62 0006 2000 7450 0006 2982 61

AÇIKLAMALAR

*Bankaya ödeme yaparken katılımcı isminin belirtilmesi gerekmektedir.
*ATM’den ödeme durumunuzda ödeme yaptığınız anda 0212 416 35 29, 0507 500 23 43 numaralı telefonlarımızdan lütfen bilgi veriniz. (Ad Soyad ve TC Kimlik gibi bilgileriniz ATM ödemelerinizde gözükmemektedir.)
*Ödemenizi tamamladıktan sonra egitim@padempsikoloji.com e-mail adresine veya ilgili telefon numaralarına ödeme bildirimi yapınız.
*Ücret yatırılmadan yapılan kayıtlar ön kayıt hükmündedir. Eğitime başlamadan önce ön kayıt bedeli ya da ücretin tamamının yatırılması gerekmektedir.
*Eğitim başlama tarihine 15 gün kaldığında eğitime katılım iptali ve eğitim ücreti iade talepleri kabul edilmemektedir.
*Herhangi bir sebepten dolayı, eğitime katılamayan kursiyer en az 5 gün önceden bilgi vermek kaydıyla bu hakkını bir yıl süreyle başka bir tarihte düzenlenecek olan eğitime katılmak sureti ile saklı tutar.
*PADEM Psikoloji hiçbir neden belirtmeksizin eğitimi iptal etme hakkını kendinde saklı tutar. Eğitimin iptali halinde ödemelerini yapmış olan katılımcıların ücretleri iade edilir.
*PADEM Psikoloji, eğitimlerin iptal edilmesi durumunda katılımcıların uğrayacağı ulaşım, konaklama ve diğer hiçbir zarardan sorumlu değildir.

2019-04-10T15:57:33+00:00Ocak 26th, 2019|İstanbul, Yeni Sezon Eğitimleri|