SİNEMA TERAPİ EĞİTİMİ / İSTANBUL

Psikoloji Eğitimleri kapsamında 29 Şubat – 1 Mart 2020 tarihlerinde İstanbul da düzenlenecek olan “Sinema Terapi Eğitimi” nin ayrıntılarına ilişkin açıklamalar;

Eğitimin Amacı:

Sinema terapinin genel amacı; hastanın yaşamını resmeden bir film belirlemek, hastanın karakterlerle özdeşleşmesine ve problem üzerine içgörü geliştirmesine yardım etmek, karakterlerin hatalarından veya doğru kararlarından kazanım sağlamak, problemin çözümüne teşvik eden stratejiler elde etmektir.  Sinema terapi eğitiminde, filmin olay örüntüleri ve filmde yer alan karakterlerin kişilik yapılanmaları, davranışları, yorumlamaları ve bakış açıları psikopatoloji çerçevesinde incelenerek değerlendirilecektir. Bu değerlendirme ile katılımcıların teorik ve teknik bilgiler edinmesi ve mesleğine dair farklı bakış açıları kazanması amaçlanmaktadır. Bu bağlamda, bu eğitimde kazanılan bilgiler doğrultusunda katılımcılar, öğrendikleri bilgileri pratikte psikolojik danışmanlık seanslarında hastalarına nasıl uygulayabilecekleri konusunda da bilgi sahibi olacaklardır.

Bu eğitim kapsamında, filmin sahip olduğu kurgunun işlenişi ve hikaye ile bütünleşen oyuncuların karakter analizleri ele alınırken, aynı zamanda odaklanılan sahnedeki çekim açılarının, duygular üzerindeki etkisi ve detayları anlatılacaktır.

Eğitimin İçeriği:

  • Can Dostum Filmi: Bilişsel-Davranışçı Terapi Yaklaşımı Açısından Saldırganlık Davranışının ve Psikolojik Danışman ile Danışan Arasındaki İlişkinin Ele Alınması
  • Split ve Dövüş Klübü- Çoklu Kişilik Bozukluğu
  • Otomatik Portakal- Antisosyal Kişilik Bozukluğu
  • Sunset Bulvarı- Narsizm
  • Ordinary People – Travma Sonrası Stres Bozukluğu
  • Prozac Nation -İntihar ve Depresyon
  • Yirmi Üç- Takıntılı Kişilik
  • Siyah Kuğu- Mükemmelliyetçilik
EĞİTİME ÖN KAYIT YAP

Eğitim Sorumlusu: 

Yrd. Doç. Dr. Gizem AKÇAN

Lisans eğitimini ODTÜ Psikoloji Bölümünde Şeref Öğrencisi olarak tamamladı. Üniversite giriş sınavında aldığı derece nedeniyle TUBİTAK Üstün Başarı Bursu almıştır ve bursu halen devam etmektedir. Üniversite eğitimi sırasında ODTÜ İşletme  Bölümünde Girişimcilik programında yan dalını tamamladı. Lisans eğitimi sırasında Hollanda Groningen University’de Psikoloji Bölümü’nde 6 ay süreyle Erasmus programına katıldı. Üniversite eğitimi süresince İstanbul Pandost Derneği’nin düzenlediği Obsesif Kompulsif Bozukluk, Panik Bozukluk ve Depresyon konularında eğitim ve workshoplara katıldı. İstanbul Arel Üniversitesi Psikoloji Tezli Yüksek Lisans bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimi süresince Aile ve Çift Terapisi, Oyun Terapisi ve Lisrell Yapısal Eşitlik Modellemesi eğitimleri ve süpervizyonları aldı. Ayrıca, Kognitif Terapi ve Depresyon konusunda Dr. İstanbul Arel Üniversitesinde tamamladığı Klinik Psikoloji Doktora tezini ‘ Erkek Eşcinsellerde Erkek Eşcinsellerde Benlik Kavramının Netliği ve Mutlak Gerçek İhtiyacı Değişkenleri ile Problem Çözme ve Stres Belirtileri Değişkenleri Arasındaki İlişkinin İncelenmesi’ konusunda yaptı. İstanbul Arel Üniversitesi Psikoloji Bölümü ve Haliç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. Halen Bartın Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde Dr. Öğr. Üyesi olarak çalışmaktadır. Ayrıca, Uygulamalı Psikoloji Anabilim Dalı Başkanı, Psikoloji Bölüm Başkan Yardımcısı ve Bartın Üniversitesi Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Yer: 

GÖNEN OTEL TAKSİM / İSTANBUL

Tarih :

29 Şubat 2020 Cumartesi Saat: 10:00 – 17:00

1 Mart 2020 Pazar Saat: 10:00 – 17:00

EĞİTİME ÖN KAYIT YAP

Kimler Katılabilir:

Psikiyatrlar, psikologlar, psikolojik danışman ve rehber öğretmenler, sosyal hizmet uzmanları ve bu branşlarda eğitimine devam eden lisans & lisansüstü öğrencileri katılabilir.

Sertifika ve Süpervizyon:

Eğitim sonunda PADEM Psikoloji onaylı Katılım Sertifikası verilecektir.

Eğitim Kontenjan:

Eğitim kontenjanı 40 kişi ile sınırlıdır.

Erken Kayıt 29 Ocak 2020 tarihine kadar 650 TL

Geç Kayıt 30 Ocak 2020 ve sonrası 750 TL

EĞİTİME ÖN KAYIT YAP

Not: Eğitim bedelinin 150 TL sini ön kayıt bedeli olarak yatırdıktan sonra kalan kısmı eğitim günü elden ödeyebilirsiniz.

*Eğitim ücretinin tamamını Psikoloji Marketinden (www.psikolojimarketi.com ) kredi kartı ile taksitle ödeyebilirsiniz.

**5 Kişi ve üzeri gruplara %10 indirim uygulanır.

*** Lisans öğrencilerine ( Açıköğretim Fakültesi Hariç) %10 indirim uygulanır. (Öğrenci belgesinin ibraz edilmesi gereklidir)

**** İndirimlerden yalnızca birisi kullanılabilir.

GARANTİ BANKASI MEYDAN ŞUBESİ (PADEM Psikoloji adına)

Hesap Numarası : 745 – 6298261
IBAN NO              : TR 62 0006 2000 7450 0006 2982 61

EĞİTİME ÖN KAYIT YAP

AÇIKLAMALAR

*Bankaya ödeme yaparken katılımcı isminin belirtilmesi gerekmektedir.
*ATM’den ödeme durumunuzda ödeme yaptığınız anda 0212 416 35 29, 0507 500 23 43 numaralı telefonlarımızdan lütfen bilgi veriniz. (Ad Soyad ve TC Kimlik gibi bilgileriniz ATM ödemelerinizde gözükmemektedir.)
*Ödemenizi tamamladıktan sonra egitim@padempsikoloji.com e-mail adresine veya ilgili telefon numaralarına ödeme bildirimi yapınız.
*Ücret yatırılmadan yapılan kayıtlar ön kayıt hükmündedir. Eğitime başlamadan önce ön kayıt bedeli ya da ücretin tamamının yatırılması gerekmektedir.
*Eğitim başlama tarihine 15 gün kaldığında eğitime katılım iptali ve eğitim ücreti iade talepleri kabul edilmemektedir.
*Herhangi bir sebepten dolayı, eğitime katılamayan kursiyer en az 5 gün önceden bilgi vermek kaydıyla bu hakkını bir yıl süreyle başka bir tarihte düzenlenecek olan eğitime katılmak sureti ile saklı tutar.
*PADEM Psikoloji hiçbir neden belirtmeksizin eğitimi iptal etme hakkını kendinde saklı tutar. Eğitimin iptali halinde ödemelerini yapmış olan katılımcıların ücretleri iade edilir.
*PADEM Psikoloji, eğitimlerin iptal edilmesi durumunda katılımcıların uğrayacağı ulaşım, konaklama ve diğer hiçbir zarardan sorumlu değildir.

2019-07-01T11:28:28+00:00Mayıs 13th, 2019|Genel, İstanbul, Sinema Terapi, Yeni Sezon Eğitimleri|