PADEM Psikoloji tarafından çocuklara yönelik olarak İstanbul’da düzenlenecek olan “Zeka ve Akıl Oyunları Çocuk Atölyesi” nin ayrıntılarına ilişkin açıklamalar;

KAYIT YAPMAK İSTİYORUM

Eğitimin Amacı

Oyunlar, çocuklar için en önemli kendini ifade edebilme, iletişim kurabilme, eğitim ve öğrenme araçlarıdır. Bu nedenle sadece oyunlar bile çocukların gelişimine önemli bir katkı sağlamaktadır. Öğrencilerimize kendi potansiyellerini göstermek, aklın sınırlarını genişletmek ve bir problem için özgün çözüm yolları bulmalarını sağlamak, düşünmenin boyutlarını öğretmek ve geliştirmek bu atölyenin en önemli amacıdır. Bu amaca yönelik olarak atölyede; 

1. Çocuğu Zekâ-Akıl Oyunları dünyasıyla tanıştırmak,
2. Çocuğa Zekâ ve Akıl Oyunları’nı sevdirerek öğretmek,
3. Zekâ Oyunları’nın geliştirdiği alanları çocuğa kazandırabilmek,
4. Ezberci yaklaşımdan uzak, düşünen, sorgulayan çocuklar yetiştirebilmek,
5. Oyunun çocuğun dünyasındaki yerine dikkat çekmek,
6. Çocuklarda sıra dışı düşünme becerilerini geliştirmeye yönelik çalışmalar gerçekleştirilecektir.

Bu atölyede geleceğin yöneticileri olan çocuklarımızın stratejik düşünme, mantık yürütme, problem çözme, görsel uzamsal algı becerilerini geliştirmek, buna ait bileşenleri günlük faaliyetlerinin her adımında kullanabilecekleri bir bakış açısı kazandırılması hedeflenmektedir. Bilgiyi, düşünceyi ve hayali doğru şekilde organize etmek, bu atölyenin temel kazanımıdır.  Zeka ve Akıl Oyunları atölyesinde çocuğun gelişimine katkı sağlayacak bir çok zeka oyunları ile çocuklarda sözel beceri, akıl yürütme becerileri, hafıza, bellek, dikkat ve konsantrasyon alanları gibi daha bir çok alanda gelişim sağlayan oyunlar uygulamalı olarak ele alınacaktır.  

KAYIT YAPMAK İSTİYORUM

Akıl ve Zeka Oyunları Atölye Çalışmasının İçeriği

Eğitim 2 günlük bir program dahilinde yürütülecek ve  akıl ve zeka oyunları atölyesi etkinliklerinde öğrencilerle farklı akıl oyunları üzerinden çalışılarak, öğrencilerin hem sayısal hem de sözel akıl yürütme düzeylerini geliştirmeye yönelik çalışmalar yapılacaktır. Akıl ve zeka oyunları çalışması sonucunda öğrenciler hem farklı bakış açıları ile akıl yürütme noktasında kendilerini geliştirmiş hem de oynanan farklı sayısal ve sözel akıl oyunları sayesinde kendilerini daha iyi tanımış olacaklardır.
Akıl ve zeka oyunu olarak neleri sayabilirsiniz? Şeklindeki bir soruya velilerin çok büyük bir bölümü; Lego, puzzle ve satranç olarak cevap verecektir. Oysa ki bizzat üniversitelerde akademisyenler tarafından geliştirilmiş, beynin belli bölgelerini çalıştırmaya yönelik zeka ve akıl oyunları mevcuttur. Akıl ve zeka oyunları atölye çalışmalarının bilişsel becerilerin gelişimine, muhakeme gücünün, strateji ve yorumlama becerisinin artmasına, dikkat eksikliğinin azalmasına  iyi geldiği akademik bir gerçekliktir. Bu çerçevede iki günlük bir program dahilinde aşağıdaki çalışmalar yürütülecektir.

* Oyun nedir?

Strateji oyunları

* Sözel beceri oyunları

Akıl yürütme, problem çözme oyunları

* Görsel algı/uzamsal yetenek oyunları

* Yaratıcılık oyunu

* Dikkat-konsantrasyon ve eşleştirme oyunları

* Soyut düşünme, hafıza oyunları

* Mantıksal çıkarım oyunları

* İşlem oyunları

Sözel ifade oyunları

* Eleştirel düşünme, görsel algı oyunları

* Kelime oyunları

KAYIT YAPMAK İSTİYORUM

selim keskinEğitim Lideri; Selim KESKİN ve Ekibi

Lisans eğitimini 1998 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesinde Sınıf Öğretmenliği alanında tamamlamıştır. Mezun olduğu dönemden bu yana İzcilik ile eğitimci lider olarak ilgilenmiş ve bu çalışmalarını halen İstek Vakfı Okulları bünyesinde sürdürmektedir. Eş zamanlı olarak kendi geliştirdiği masal, şarkı ve oyunlarla Satranç Öğretimi Tekniği ile Anaokullarında Satranç Antrenörlüğü çalışmalarını devam ettiren KESKİN son yıllarda gittikçe önemi artan Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmenliği alanında yapılan ilk çalışmaların yürütücülerindendir. Aynı zamanda Oryantiring Antrenörü olan KESKİN kurmuş olduğu kulüpler aracılığı ile pek çok özel okulun bu alanda ki koordinatörlüğünü yürütmektedir. Devlet okullarında da 2011 yılından bu yana çalışmalarını devam ettiren KESKİN bu alanda düzenlenen yarışmalar ve Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvalarının organizatörlük görevlerinin yanında İstanbul İl MEM bünyesindeki Hizmetiçi Eğitim Faaliyetlerin de eğitmen olarak görev yapmaktadır. Geliştirmiş olduğu eğitim modeli ile Oryantring sporunun kapalı mekanlarda akademik eğitim ile bir arada kullanımına yönelik çalışmaları Türkiye de ilk ve tek olma özelliğine sahiptir.  

Kimler Katılabilir

6 – 14 yaş aralığındaki tüm çocuklar.

Sertifikasyon:

Eğitim sonunda PADEM Psikoloji onaylı katılım sertifikası verilecektir.

Eğitim Tarihleri

25 Ocak 2016 Cumartesi Saat : 10.00 – 16.00
26 Ocak 2016 Pazar         Saat : 10.00 – 16.00

KAYIT YAPMAK İSTİYORUM

Eğitim Yeri:

İlan Edilecektir

Ücret :  320 TL

Not: Eğitim bedelinin 100 TL sini ön kayıt bedeli olarak yatırdıktan sonra kalan kısmı eğitim günü elden ödeyebilirsiniz.

*Eğitim ücretinin tamamını Psikoloji Marketinden (www.psikolojimarketi.com ) kredi kartı ile taksitle ödeyebilirsiniz.

**5 Kişi ve üzeri gruplara %10 indirim uygulanır. 

ZİRAAT BANKASI ZEYTİNBURNU ŞUBESİ (PADEM Psikoloji adına)

Hesap Numarası : 700-72313064-5003
IBAN No : TR 1000 0100 0700 7231 3064 5003

KAYIT YAPMAK İSTİYORUM

AÇIKLAMALAR

* Bankaya ödeme yaparken katılımcı isminin belirtilmesi gerekmektedir.

* ATM’den ödeme durumunuzda ödeme yaptığınız anda 0212 416 35 29, 0507 500 23 43 numaralı telefonlarımızdan lütfen bilgi veriniz. (Ad Soyad ve TC Kimlik gibi bilgileriniz ATM ödemelerinizde gözükmemektedir.)

* Ödemenizi tamamladıktan sonra egitim@padempsikoloji.com e-mail adresine veya ilgili telefon numaralarına ödeme bildirimi yapınız.

* Ücret yatırılmadan yapılan kayıtlar ön kayıt hükmündedir. Eğitime başlamadan önce ön kayıt bedeli ya da ücretin tamamının yatırılması gerekmektedir.

* Eğitim başlama tarihine 20 gün kaldığında eğitime katılım iptali ve eğitim ücreti iade talepleri kabul edilmemektedir.

* Herhangi bir sebepten dolayı, eğitime katılamayan kursiyer en az 5 gün önceden bilgi vermek kaydıyla bu hakkını bir yıl süreyle  başka bir tarihte düzenlenecek olan eğitime katılmak sureti ile saklı tutar.

* Toplu ödeme ile yapılan kayıtlarda, süresi içerisinde yapılan iptal işlemlerinde alınan modül bedelleri indirimsiz olarak hesaplanarak kalan tutar iade edilir.

* PADEM Psikoloji hiçbir neden belirtmeksizin eğitimi iptal etme hakkını kendinde saklı tutar. Eğitimin iptali halinde ödemelerini yapmış olan katılımcıların ücretleri iade edilir.

* Eğitime kayıt yapılan tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de yüklendikleri sorumluluklarını kısmen yada tamamen yerine getirmelerini yada bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller (mücbir sebep; tabii afet, savaş, terör, mevzuat hükümleri, hayati öneme haiz sağlık problemleri, vefat olarak kabul edilir.) Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal yazılı/e-mail yolu ile bildirmekle yükümlüdür. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların yükümlülüklerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmaz.

* PADEM Psikoloji, eğitimlerin iptal edilmesi durumunda katılımcıların uğrayacağı ulaşım, konaklama ve diğer hiçbir zarardan sorumlu değildir.

* Başvuru formunu doldurarak müracaatta bulunanlar açıklamalarda belirtilen hususları kabul etmiş sayılırlar.